2010. október 26., kedd
How do you do Mr Guinea pig?
A válaszom persze már közel sem volt ilyen egyértelmű, mint ahogy ténymegállapítóan elmesélem azt. Kb. annyira volt frappáns, mint ha azt mondanánk, hogy "hm, igen, mondasz valamit és alighanem igazad van, magam sem gondolom ezt másképp" Szóval valahogy így hangzott: Majd megbeszéljük később, kicsim! (Azt hiszem ezt az univerzális mondatot minden anyába beültetik, még a leány magzat fogantatásának pillanatában, hogy majd csak akkor aktiválódjon, amikor gyermeke megtanulja a fő hívószót: "ANYAAAA!")
Végül azt hittem/hittük, hogy a kérdésre kielégítő válasz született és egyelőre az új kisállat képe messze van tőlünk. De másodszülöttünk -talán mondtam már - a kitartóbb fajtából van és tulajdonképpen nem szokta kikérni a véleményünket, csak úgy csinál, mintha. Így hamar visszatért a témára (ha jól számolom, cirka per kb. egy óra múlva már) és többszöri emlegetéssel igyekezett forrón tartani és nem kihűlni hagyni a témát, a vágyakat. (Pontosabban a vágyait.) Hétfőn aztán a "tegyünk úgy, mintha elfelejtettük" taktikát alkalmazva nem beszélt róla.
(Vagy lehet, hogy igen, csak én jó érzékkel inkább ügyeltem...) Kedden délután azonban ismét előjött a farbával, sőt tulajdonképpen már egy kész akció tervvel. Miszerint óvoda után - ő úgy gondolta - az egész család felkerekedik és elmegy egy kisállat kereskedésbe és körülnéz, mintegy felméri az aktuális tengerimalac piacot. Persze ez csupán egy felmérés, mindenféle kötöttségek nélkül és vásárolni majd csak akkor kell, ha megjön a fizetés!
Bámulatos, nem?! Miután engem is lenyűgözött és kigyönyörködtem csemetém elméjében, közöltem a csajjal még cipőhúzás közben. hogy szó sem lehet róla, nekem fogadó órára kell mennem Nóri iskolájába. Már pedig ez nagyon fontos, mert az angol tanárnénivel két dolgot is el kell fogadtatnom: Az egyik, hogy azért mert Nóri tulajdonképpen egész jól tud angolul, még éppen fel lehet őt szólítani az órán. A másik pedig, hogy igazán haladhatna egy kicsit nagyobb tempóval a nyelvelsajátítás rögös útján. - nem mintha bele szeretnék szólni (dehogynem) egy pedagógus munkájába, de talán kicsit lassú és unalmas a tempó.
Julit persze nővére nyelvi tanulmányai egy cseppet sem érdekelték, ő kiskedvencet akart. Végül megszöletett mindenki által elfogadható kompromisszum (a mindekibe ezúttal nem biztos, hogy apa belefért, de sebaj): anya kiszál a sulinál és átverekedi magát a szülői tömegen és fogadóóra gyönyörén, apa és a lányok pedig elmennek a boltba.
Gondolom a végkifejlett nem kérdés! Az agol tanárt nem lehetett meggyőzni, hogy a fontolva haladásnál (hú, de kiegyezéskori kifejezés ez) jobb a teher alatt nő a pálma - féle taktika. A Julit meg nem lehetett meggyőzni, hogy a tengerimalac vásárlással várjuk meg a fizetést (és hát egyébként is! szegény Dzsundzsi emléke még ki sem hűlt!).
Mire hazaértem a suliból ott volt egy nagyszemű, selymes szőrű malac-baba a nappali közepén két csillogó szemű gyerekkel és egy fáradt apával. A kérdésemre, hogy "de hát...???!" a válasz egyrészről annyi volt: "De hát anya, le volt árazva és akciós volt! csak ezer forint!" ...másrészről pedig: "Majdnem sírva fakadt...mit tehettem volna?!"
2010. október 25., hétfő
Nóri hörcsög nekrológja
...szóval akkor íme, anya által is begépelve ez a bizonyos levél, amit Nóri Dzsundszi 1 halálakor írt (minden helyesírási hiba szándékos, a levél - amint látjátok - hű másolata az eredetinek):
Kedves dzsundzsi!
Fogalmamsincs, hogy ki voltál de mindenki nagyon szeretett. Igaz, hogy néha a mama dögnek szolitott de ne vedd a szívedre. Mindenki tudta, hogy eljön majd az a nap is mikor felszálsz 17-es mennybe vezető interszitire és aztmondod: adiosz föld! Remélem, hogy majd találkozol MALACKÁVAL is. Hogyha tudsz beszélni a tesódal akkor mond meg neki, hogy te már nem élsz ne keresen.
Norci Anya Péter JOLI
Visszaemlékezés...
Vasárnap
Erősen fújt a szél, de legalább a nap sütött. Fejem zúgott, a hosszú tél és az ennél is hosszabbnak tűnő 24 órás ügyelet fel-felvillanó szikrákkal versenyző apró csicsergő madarakkal telítette meg fejemet. Pont mikor Jerry egy erre a tevékenységre teremtetett serpenyővel fejbe vágja a veleszületetten gyengeelméjű Tomot, aki – a természet törvényeit meghazudtolva – képtelen egy kisegér eszén túljárni. Lassan sétáltam haza a klinikáról, húztam még a második műszak kezdetét. Az elsőnek is még csak éppen hogy vége lett. Megint kijutott a jóból, mint annyiszor máskor. Éjjel háromkor a fejfájós, akinek már három hónapja fáj a feje, na de most már aztán igazán annyira, hogy nem bírja tovább. Ilyenkor mindig ingerenciám támad megkérdezni, hogy azért azt a cirka öt órát reggel 8-ig, miért nem bírta már ki az elmúlt 2160 fejfájós óra után?! Nem beszélve arról, hogy akkor már a váltás kapja, aki reggel nyolckor még friss és vidám (végül is túl van egy szabad péntek estén). De végül soha nem kérdezem meg. Hanem megvizsgálom és kezelem. Ugyanúgy, mint a bácsit, akit a guta ütött meg hajnali 4-kor, meg a hajléktalant epilepsziás roham után, és még azt a 20 beteget, akiknek pont az én ügyeletemben lett valami nyavalyájuk.
„Elég! Nem akarok a klinikára gondolni! Vége! Mára vége! Vasárnap van, és süt a nap.” – kényszerítettem magamat, hogy másra gondoljak. A vasárnap szó beindított bennem egy kellemes, andalító érzést. Az aranylóan gyöngyöző húsleves fenséges illatát, a rántott csirke és krumplipüré zamatát, mely a déli harangszóval keveredett. A békés, családi vasárnapi ebéd. Akarhat-e valaki ennél többet? Nem.
Már éppen kezdtem beleélni magam a jóba, amikor rajtaütésszerűen hazaértem. „Még sem lakom elég messze a klinikától!” – sóhajtottam. A varázslatos vasárnapi érzés foszladozni kezdett, amikor az ajtó elé érve három pár mocskos, saras cipőt vettem észre. Szép rendben sorakoztak, méret szerint a negyedik emeleten, a 13-as számú ajtó előtt. A méret egyúttal mintha a sarasság mértékével is aránylott volna, fordítottan. A legkisebb a legsarasabb. Olyannyira, hogy nem sok kétségem maradt a ruhákat illetően. „Ennyit a vasárnapról. Kezdődhet a második műszak.” – a gondolatok ismételten csak sóhajtás kíséretében törtek fel belőlem.
Az ajtót kinyitva a folyosón szembetalálkoztam első szülöttemmel, aki elhaló hangon és ehhez illő mértékű halálra vált arccal fogadott, pizsamában: „Fáj a torkom” – most rajta volt a sóhajtás és a suttogás. „Egyéb?” – bólintottam. „A hugi kiborította a teát az ágyba és apa még alszik. Nem tudok beszélni.” – nyögte elhalóan. „Végre valami jó hír. Legalább a kiabálás részt kihagyhatjuk ma reggel.” – tört fel belőlem a cinizmus, de aztán gyorsan elszégyellve magamhoz húztam a beteg gyermeket, aki szemmel láthatólag egy amolyan istenigazából való szülői gyengédségre vágyott és hiába próbálta e célból felkelteni apukáját hajnal óta.
A kicsi a szoba közepén ült kezeslábas piros szőrös, cicás pizsamájában és elmélyülten épített egy lego tornyot. A tv biztosította az alkotáshoz szükséges háttérzajt és Angelina balerina piruettekkel sasszézott végig az LCD képernyőn. „Megint egy egér” – ugrott be hirtelen, ki tudja miért. Mindeközben még mindig ölelve tartottam a nagyot és az orvosi ösztöneimmel kevert anyaiak veszélyt jeleztek. „Ez a gyerek lázas!” Nem tudtam tovább gondolni, mert az eddig a háttérben csendesen szuszogó apatorony megmozdult és szemmel láthatólag az ébredés és felkelés ingatag mezejére tervezett lépni. Ebből a célból megpróbálta két ujjával szemhéját megcsippentve nyitva tartani a szemeit és felismerve az otthoni helyzetben bekövetkezett változást – miszerint anya hazaérkezett –, szóra is nyitotta mindjárt száját. „Hazaértél? Csinálsz egy kávét?”
Csináltam. Közben megpróbáltam nem észrevenni a mosogatóban tornyosuló szennyes edényhalmot, a konyhaasztalon lévő vacsoramaradékot és asztal alatt lévő gabonapehely kockákat. Szememet csak résnyire nyitottam, amikor bevittem a kávét a szobába életem párjának, nehogy észrevegyem közben a saras melegítőkkel és kabátokkal megtömött szennyes kosarat, és az itt-ott művészi szinten elejtett feleslegessé vált ruhadarabokat. Végül is egy szavam sem lehet, hisz tegnapelőtt apa ügyelt és az alig 3 órányi alvás után 9 km-es medvehagyma kereső túrára vitte a lányokat és barátnőjüket, míg én „nagyfehér gyógyítóként életeket mentettem”. Bár taktikailag nem volt rossz húzás, mert sikeresen kidőltek, legalábbis annyira, hogy az ezt követő ebéd után már csak a tv-t tudták bambulni és apát hagyták aludni („legalább egy órácskát”) és új erőre kapni. Bár a vasárnap reggelre lázassá válónak, talán nem volt éppen olyan jó, de hát istenem, „egyszer élünk!”. És úgyis olyan régen hiányzott már a suliból. Vagy három éve nem tudott összeszedni egy rendes, valamirevaló kórságot, amivel legalább egy hét szabit ki lehet venni. Mindezek megfogalmazásával együtt, mindjárt nyújtottam is lázmérőt a nagynak és fejemben gyors egymásután pörögtek a gondolatok: „Ha lázas, akkor beteg. Ha beteg, akkor nem mehet suliba. Ha nem mehet suliba, akkor valakinek itthon kell maradnia vele. Múlt héten a kicsi volt beteg, két napot sikerült itthon maradnom vele, professzori helybenhagyással. De ez a hét most már nem biztos, hogy menni fog.”
Nos. Lázas volt. „Beteg.” – mondtam az ébredező apának. „Ki?!” – „Nóri.” – „Biztos?” – „Biztos.” – „Ez esetben…” – „Ez esetben kérem a telefont.”
- Szia, mama! Hogy vagy?
- Jól. Épp az ebédet főzöm. Miért?
- Nóri beteg.
- Jó, akkor elzárom a gázt. Ma, vagy holnap?
- Ma. Estére?
- Rendben.
- Jön. – mondtam, letéve a telefont.
Úgy délre sikerült felszámolnom a lakásban uralkodó káoszt: ágyneműk az ágynemű tartókban, ruhák a szekrényben, ment a mosógép, üres volt a mosogató, tiszta a konyhaasztal és főtt a makaróni tészta. Nincsen jobb és garantáltan befutó ügyelet utáni étel, mint a milánói makaróni. Gyors, laktató és minden gyerek szereti! Apa időközben felébredt és a változatosság kedvéért bement a klinikára megnézni a pénteken műtött kisfiút, hogy van. Az „oszd meg és éld túl” alapon magával vitte a kicsit, így a nagy nyugodtan haldokolhatott magában a szobában, senki sem zavarta ebben. Az iskola réme elszállt feje fölül, tanulni úgyse nagyon tudott, hisz a lázrózsák tartós ittlétre rendezkedtek be, szemmel láthatólag jól érezték magukat újdonsült gazdájukon. Csendesen rajzolgatott hát.
- Jaj, anyaa! – ahogy azt mondani szokták, a velőtrázó sikoly hirtelen vágott bele a lassan mégiscsak idillivé váló vasárnap délelőttbe.
- Mi van?! – azt hittem újraélesztenem kell és rohantam be a gyerekszobába. Az első feltevésem tulajdonképpen helytálló volt, csak éppen az újraélesztendő személye volt más, mint elsőre tippeltem.
- Nóri nem szólt, csak némán zokogva mutatott az akváriumra. A dzungáriai törpehörcsög tempósan szedte apró lábait a mókuskerékben és érdeklődve nézett fel rám, amikor odamentem lakhelyéhez. Ő érdeklődő volt, társa viszont döglött.
„Mi jöhet még ma?!” – néztem fel a plafonra, miközben Nórit magamhoz ölelve vigasztaltam. Az egyik hörcsög megdöglött, nincs mese, ezt a feladatot is meg kell oldani. A gyerekek szerették az apró jószágot, s mi magunk is jókat szórakoztunk a mókás kis állatokon. El kell tehát búcsúzni tőle rendesen. („és a kicsi még nem is tudja!”). Megbeszéltük hát a temetés részleteit, s hogy talán az lenne a legjobb, ha pár szóban írásban is elbúcsúzna a kis állattól.
Megtette. Mire apa és húgi hazaért, készen volt a nekrológ, és az ebéd.
Hugi kis kezébe fogta az apró, sötétkék díszdobozt, apa órájának a dobozát, ami most alkalmi koporsóként szolgált. Óvatosan tette be biciklijének kosarába, s lassan tekerve vette az irányt a park felé. Nóri kezében a szél lobogtatta búcsúbeszéd, s mi mosolyunkat visszafojtva lépdeltünk a két gyerek mögött. A gyászreakció, az gyászreakció. Tanulni kell azt is. Ezt tanították az egyetemen, s minden tanítás nélkül ezt súgta szülői szívünk maga is. A sírt apa ásta, Juli tette be Dzsundzsit, s miközben a nehéz földdarabok hullottak a kis testre, Nóri felolvasta a búcsú szövegét. „Nyugodj békében!” – gondoltam magamban, s lopva órámra néztem – „Még csak délután három óra van. Mi jöhet még?!”
A nagymama. Este hétkor érkezett.
2010. október 23., szombat
Vigyázat: Halt hörcsög!
Szomorúan tudatom mindenkivel, hogy szegény Dzsundzsi 2. is jobb létre szenderült. Úgy látszik ez már túl sok volt szegény kicsi hörcsögnek. Miután elvesztette testvérkéjét, elég komoly depresszióba esett, de aztán ismét felvidult. Azonban jött az újabb csapás: eladtuk a lakást! És ő már nyáron hörcsög albérletbe ment, ahol végül is nagyon is megszeretett. István íróasztalán naphosszat tekerte a kereket és újabb, és újabb tornamutatványokra tanította meg Maxit, a főbérlő hörcsögöt. Aztán végül egy újabb költözés következett. És hiába a szép új, végleges otthon, ez a változás már kicsit sok volt neki. Ma délelőtt az apró magvakkal teleszórt örök vadászmezőkre költözött. Szegény Dzsundzsi, szerettünk!
Julcsi sírva fakadt, és kicsit Nóri is. És persze Dzsundzsi 2-t is eltemettük, úgy mint a társát. Csak előbb apa még aludt egy ebédutánt, aztán jöhetett a szertartás. A lányok szép ruhába öltöztek, puha forgáccsal megtöltött dobozba tették a kis drágát. Készítettek a sírhoz egy kis emléktáblácskát is és elindultunk a kertbe temetni. Juli még előtte gondosan megjegyezte, hogy tenni kell majd oda a sírhoz egy kis táblát azzal a felirattal: "Vigyázat! Halt hörcsög!"
Végül a táblán (ami egy szép folyadékkal telt fél gömbbe került) csupán annyi lett: "Itt nyugszik El'Do Dzundzsi. Élt 2009-2010"
2010. október 19., kedd
Találós kérdés: Ki van a képen?
2010. október 12., kedd
Azért a mesemondás marad!
Szóval sűrűn tekergek fel-le csigában, miközben azon gondolkozom, hogyan is kéne ezen változtatni. De a hatalmas étkező asztal (ami anyukám szerint túl nagy) tökéletesen bevált. Használtuk már evésre, tanulásra, csillám porral tarkított alkotásra és jómagam írásra is. Pont erre volt szükségünk!
Amint az látszik, használjuk a lakást és ő is használ minket. A gyerekek félelmetes gyorsasággal lakták be, Juli végre lenyugodott és megnyugodott, ahogy előkerült az ágya, játékai és a meleg, saját otthona. Sikerült végre hosszú idő óta először teljes nagy nyugalomban végig aludnia egy éjszakát a saját ágyában! Lehet, hogy visszakapom a jó alvó kislányomat?
Van hát már otthonunk és mivel egy otthonban (és egy családban) oly sok minden történhet, azért a msemondás marad tovább! ...Jó éjt, gyerekek, búcsúzik a Füles mára! Bújjatok ti is a jó meleg, puha ágyba!...emlékeztek?
2010. október 10., vasárnap
BEKÖLTÖZTÜNK!
De sebaj, fő az optimizmus! Edinával nekiestünk a takarításnak, Péterék meg a pakolásnak. Gyűltek szép sorjában az emberek, megjelent a teljes Hiendl család, Réka nagy örömmel vette négykézláb célba a falból kiálló vezeték csonkokat, Anna le-fel futkosott a csigalépcsőn és pár perc múlva közölte az anyjával, hogy inkább ők is költözzenek, mert ez tök jó buli! Aztán végül Anett úgy döntött, hogy jobb, ha felnyalábolja a legkisebb Heindl csemetéket és otthonról segít nekünk egy nagy adag paprikás krumpli elkészítésében - legyen mit enni szegény költözőknek. Kristóf pedig neki látott a villanyszerelésnek (bajsza alatt pedig többször elmorogta fázis keresés közben "felvillanyozódva", hogy mit tenne azokkal a mesterekkel, akik ilyen slendrián munkát végeztek) István a svédeket és bútor gyártókat küldte el melegebb éghajlatra, miközben a gyerekszoba lapra szerelt csodáit puzzle-zta össze. Közben aztán több autóval és sok-sok lelkes emberrel Péter sorra kiürítette a garázsokat és a raktár lakásokat. Menetközben futó látogatást tett nálunk a fővállalkozó, aki mondta, hogy nemsokára jön a villanyszerelő. Mire mi mondtuk, hogy nem kell, már van, ki megoldja ezeket. Egy új mester kilőve. De ami ennél is szebb volt, hogy délelőtt valamikor megjelent kedvenc festőnk, az az ajtóba öklözős, és jött hibákat javítani. Nem, nem az ajtót. Az valahogy fel se merült benne. Hanem a falakon akart még némi javítást csinálni. Addig, addig nézegette a csinálni valőkat, hogy végül kiötölte, nincs mese, a hálószobánk falát nem lehet máshogyan helyrehozni, csak ha a tégláig levakarja a falat. Mert ott bizony olyan vizesedés (a WC tartály okozta felázásból) van, amit -hiába küzdött itt már praktikákkal napok óta - nem lehet máshogyan kezelni. Tehát most ő lekapar a tégláig és így lesz szabadon hagyva vagy 1-2 hétig, aztán a kőműves jön és újra vakol, ő meg fest. Mi meg közben költözünk. Merthogy csak azért is! Én most már nem fújom le a dolgot, a hálóm (hasonképpen a mosókonyháé) fala eklektikus lesz de, akkor is ott fogunk aludni. Azért először nagyon ideges lettem.
2010. október 6., szerda
Gáz van babám!
Miután tegnap este, úgy fél 9 tájt hazaértünk Edináéktól, Péter észlelte, hogy kedvenc Sándorunk, a fővállalkozó asztalos mesterünktől volt egy nem fogadott hívás. Nosza rajta, visszahívta. Majd már csak annyit hallottam, hogy "oké, semmi gond, megyek". Rosszat sejtve, kérdőn néztem rá. A Válasz rövid és halk volt. Sanyi nagyon összeveszett a festővel, aki elmenőben indulatait levezetendő öklét a fürdőszoba ajtónkba vágta. (a festő egyébként még nem kapta meg a teljes pénzét, mivel a munkáját még nem végezte el...) Az ajtó könnyen engedett az erőszaknak és berepedt. Frissen festve, repesztve. De tovább is van, mondjam még? Mikor Sanyi este visszament, hogy segítsen a kőművesnek a fal fugázásában, fura szagokat észlelt. Gáz szagot. A helye is gyorsan megvolt: a gáz fő csap ereszt! Ami ugye, meglehetősen nagy baj. Így Péter azon nyomban átrobogott (gyalog, mert már ivott az én egészségemre...és a maga megnyugtatására) a lakásba és mintegy fél óra türelem játék után sikerült beszélnie az e-on ügyeleti szolgálatával. Ígérték az ügyeletes szerelőt, úgy két óra múlva. Ekkor már azért rendesen bennjártunk az estében és bőven elmúlt 9 óra. Várakozásához ezek után Péterem igényelt tőlem egy laptopot (miután a lányok elaludtak már vittem is), hogy legalább a másnapi előadását megcsinálja. Nem volt magányos, mivel Sanyi és a kőműves még mindig vidáman fugázott (hoztak hozzá egy kis hazai házi ágyast és megkínálták vele a szegény, elgyötört lakás tulajdonost is) A hangulat jó volt, az idő szépen telt kinek a fugával, kinek az előadással. Rágyújtani ugyan nem tudtak, de ez már cseppet sem számított. Majd megérkezett a gáz szerelő is és elzárta a fő csapot, leszerelte az órát, végül adott egy papírt, hogy ezzel másnap menjünk be az e-onba és jelentsük be a hibát. Igen, így volt. És az este el is telt. A fugázás és az előadás éjjel 1-re elkészült és mindenki hazatért nyugovóra. És nekünk már megint nem ment a fűtés a lakásunkban! De minden jó, ha a vége jó: anyukám ma reggel bement az e-onba, ahol kisebb harc árán elérte, hogy most azonnal, még délelőtt csinálják meg a gázt! Sikerült. Ismét van fűtés a lakásban. Mindez nekünk csupán 16 000 ft-unkba fog kerülni (a két kiszállás és az új óra). De legalább a gáz óra miatt nem őszülünk már tovább. (Mert úgy egyébként, csak pénteken akartak jönni...majd valamikor). na most, azt még nem tudom, hogy mi lesz a festéssel...meg a fürdőszoba ajtóval. De továbbra is rendületlenül hiszek benne, hogy nem sokára költözünk! És hiszem, hogy még mindig pénteken, ahogy tegnap du. is hittük...
Most pedig megyek és átveszem az ügyeletet, lopok ezzel egy kis más fajta izgalmat az életembe...
2010. október 4., hétfő
Kint vagyunk a vízből és már látjuk az alagút végét
Szóval takarítunk! Igaz, a mesterek meg dolgoznak. De muszáj volt el kezdeni, mert különben soha nem lesz vége a melós cipők tipródásának. Mivel a tetőtéri gyerekszoba kész, annak már bátran nekieshettünk Edinával. (Szerintem az ő körme is oda lett...) A lenti szakaszon anyósom kapargatta a koszt és osztogatta az arra kószáló mestereket. Egy elfuserált asztalos segéd egész nap elpiszmogott a csigalépcsőnk fokaival, majd gondosan meghagyta az utolsó lépcsőfokot holnapra. Egy pillanatra megálltam és elgondolkoztam rajta, hogy vajon mi járt a fejébe, amikor úgy 16 lépcsőfok beillesztése és felszerelése után már csak azt az egyet nem rakta fel...Nem sikerült rájönnöm. Mindenesetre mi Edinával ügyesen kikerülgettük és le-föl slattyogva a félkész lépcsőn, takarítottunk rendületlenül. Eközben Péter az apukájával több köbméternyi fenyő ágat pucolt ki az eresz csatornából, mielőtt még az is leszakad és ronggyá áztat minket kívülről. Aztán elrobogtak laminált padlót venni (a kisszobába is, mert végül is az sem úszta meg a vízben úszást), visszafelé összeszedték Julit az oviból, aki később lelkesen kapargatott velünk. Szeretném majd látni, hogy pár hát múlva is ilyen lelkesen takarít a szobájában...Ugye?! Én egy kis időre megszakítottam a lakás purgatóriumát és kényelmesen átsétáltam a kollégám egyetemi tanári székfoglaló előadására a POTE-ra. Ezt utóbb aztán Juli nem egészen értette, mert megkérdezte, hogy: "anya mit csináltál? székfoglalóztál?" Edinával értékelték a csaj humorát és elmagyaráztuk neki, hogy ez a székfoglaló nem az a székfoglaló (bár ha elképzelem a professzorokat székfoglalózni...nem is rossz!) Az előadás elhúzódott, utána már nem sok mindent csináltam (csak anyuka voltam esti feladatokkal megspékelve), de Petiék még dolgoztak késő estig. Jelentem Szépünk garázsa ürül! a gyerekszoba lapra és apróra szerelt dolgai már elszállítva, holnap pedig össze is lesznek szerelve. Aztán jön a hűtő is (de ahhoz a Lajos is kell, hé!)...és lehet, hogy valami piros motort is elhoztak Péterék...vagy nem? Végül is a nappaliban talán nem is mutatna olyan rosszul.
Mindeközben a festő is még serénykedett...még mindig volt mit! a kőműves viszont alig valamit haladt a fugázással, azt is öltöny nadrágban (furcsa munkaruhája van manapság a mestereknek). Jaj, és a legfontosabbat majd elfelejtettem! Hát jó a fűtésünk! Jött egy cirkóértő szerelő (akinek mint utóbb kiderült Péter kezelte a lányát - jó dolog, hogy a mestereknek, szerelőknek van gyerekük, nagyon jó dolog) és megcsinálta...aztán estére elromlott. Pontosabban fűt, csak éppen köpi ki magából a cirkó a vizet...és ezt állítólag nem kéne. Holnap ezért visszarángatjuk.... mármint nem a cirkót, hanem a szerelőt!
És holnap folytatjuk. Remélem már tényleg közel a végleges beköltözés napja, és a hétvégén már talán ott is alszunk.